Innovera Cyber Offensive Security Camp 2019 Başvuruları Başladı

Innovera Bilişim Teknolojileri A.Ş, kendisini yetiştirmek isteyen öğrenciler için Siber Güvenlik Yaz Kampı başvurularını başlattı.

Başvuruların sona ermesinden sonra başvuru yapanlar iki aşamadan geçecekler. İlk önce 14 Nisan 2019 Pazar Günü online sınav yapılacak. Yapılan online sınavda başarılı olan kişiler 20 Nisan 2019 Cumartesi Günü Innovera İstanbul Ofisi’nde yazılı sınava gireceklerdir. Yazılı sınavıda başarılı bir şekilde tamamlayan 25 kişi 13-18 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da 6 günlük sıkı bir siber güvenlik kampı programına katılma fırsatı elde edecektir. Kamp sonunda yapılacak Capture The Flag (CTF) yarışmasında dereceye giren 2 kişi Innovera İstanbul Pentest ekibinde staj yapma fırsatı elde edecektir.

KAMP BİLGİLENDİRME

Kamp ücretli midir?

Kamp etkinliğine katılım ücretsizdir. Sizden eğitim ücreti alınmayacaktır. Ancak katılımcıların kendi masraflarını (yol, konaklama, yemek) karşılamaları beklenmektedir.

Başvurmak için ön koşullar nelerdir?

Etkinlik katılımcıları en az 18 yaşını doldurmuş Üniversite öğrencileri başvurabilirler.

Kamp sonunda bir belge verilecek mi?

Evet. Kampa katıldığınıza dair bir katılım sertifikası düzenlenecek ve katılımcılara verilecektir.

Etkinliğe bilgisayarımı getirmeli miyim?

Evet. Etkinlik boyunca yapılacak tüm uygulamalar için kişisel bilgisayarınız ile gelmeniz gerekmektedir.

Etkinlikle ilgili herhangi bir sorumu kime iletebilirim?

Bu formda bulamadığınız sorular için [email protected] adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Sınav Etik Kuralları

  1. Başvuru formunda yazan tüm bilgilerin doğru olması gerekmektedir. Yanlış bilgi veren kişiler kampa kabul edilmeyecektir.
  2. İki aşamalı bir sınav sistemi ile kampa katılımcı alınacaktır. Birinci aşama sınavı online olacaktır. Birinci aşamayı geçen kişiler ikinci aşama için Innovera İstanbul ofisine davet edilecektir.
  3. Online veya yazılı sınavda her hangi bir kopya durumunda bu katımlıcılar kampa kabul edilmeyecektir.
  4. Online sınav 14 Nisan Pazar günü saat 10:00′ da olacaktır.
  5. İkinci aşama sınav 20 Nisan Cumartesi günü saat 10:00’da Innovera İstanbul ofisinde olacaktır.

 

Kamp İçeriği

Siber Güvenliğe Giriş
Siber Savunma Yöntemleri
Bilgi Toplama Yöntemleri
Temel Güvenlik Denetimi Eğitimi
Keşif ve Tarama Araçları
Zaafiyet Tarama ve Bulma Sistemleri
Exploit Çeşitleri ve Metasploit Kullanımı
Web Uygulama Güvenliği
Mobil Uygulama Güvenliği
Kablosuz Ağ Güvenliği
Son Kullanıcıya Yönelik Saldırı Çeşitleri ve Yöntemleri
DOS/DDOS Saldırıları ve Korunma Yöntemleri
ISO27001 , KVKK
Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi

 

KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENMESİNE İLİŞKİN AYDINLATMA METNİ

Etkinlik katılım talep formunun Şirketimiz Innovera Bilişim Teknolojileri A.Ş.’ ye ait işbu form üzerinden doldurarak paylaştığınız kişisel verileriniz (ad-soy ad, e-posta, cep telefonu ve kayıt formunda yer alan diğer bilgiler) 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) ve yürürlükteki sair mevzuat uyarınca; etkinliğe katılacakları belirlemek, katılımcıların çalıştıkları sektör, meslekleri, ilgi alanları, şirketleri, vb. bilgilerine ilişkin istatistiki bilgileri elde etmek için profilleme yapmak, daha sonraki benzer nitelikteki etkinliklerimiz veya Şirketimizin ürün ya da hizmetlerinin tanımı için iletişim sağlamak, daha sonra yapılacak olan etkinliklerimize katılımınızı sağlamak, adınıza basılı veya elektronik davetiye düzenlenmesini sağlamak amaçlarıyla Şirketimiz bünyesinde kaydedilerek tutulacak, işlenecek, saklanacak ve etkinlik sponsorlarına ve Şirketimizin iş bağlantılarına, yüklenicilerine, tedarikçilerine, hizmet sağlayıcılarına ilgili hizmetlerin sağlanması için 6698 sy. Kanun’un 8. maddesine uygun şekilde ve gerekli teknik ve idari önlemler alınarak aktarılabilecektir. Ayrıca kimlik bilgisi ve iletişim bilgisi bilgileriniz, bir mahkeme kararı uyarınca adli mercilerle veya kanunla açıkça yetkili kılınmış idari bir merciinin talebi üzerine yetkili kişi veya kurumlarla paylaşılabilir.

Etkinlik süresince fotoğraf ve video çekilebilmekte ve bu fotoğraflar ve videolar Innovera Bilişim Teknolojileri A.Ş. tarafından takipçilerine gönderilen yayınlarda veya Innovera Bilişim Teknolojileri A.Ş.’ ye ait web sitesi ve sosyal medya hesaplarında yer alabilmektedir. Fotoğrafların ve videoların toplu olmasına ve siz değerli katılımcılarımızın bilgisi ve onayı dahilinde çekilmesine özellikle dikkat edilmekle birlikte, fotoğraflarınızın ve videolarınızın hiçbir şekilde yayınlarda yahut Innovera Bilişim Teknolojileri A.Ş.’ye ait web sitesi veya sosyal medya hesaplarında kullanılmasını istemiyorsanız; bu yöndeki taleplerinizi ve diğer her türlü Kişisel verilerinize ilişkin taleplerinizi her zaman Innovera Bilişim Teknolojileri A.Ş.’nin [email protected] adresine gönderebilir ya da etkinlik esnasında stantlarda form doldurabilirsiniz.

BAŞVURU ADRESİ : https://lnkd.in/dEwKmgd

Cumhuriyet Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü 4. sınıf öğrencisi olan Yeşiltepe, Certified Ethical Hacker ve Sızma Testi eğitimleri almıştır. Kendisini Network, System ve Cyber Intelligence alanlarında yetiştirmektedir. Bulunduğu üniversitede Siber Güvenlik Topluluğu kurucusu olan Yeşiltepe, bilgi güvenliği farkındalığını artırmak ve siber güvenlik alanında yetişecek insan sayısına katkıda bulunmak için çeşitli çalışmalar yürütmektedir. 2018 yılının son aylarına doğru p4wsec takımını kurduktan sonra ekip arkadaşları ile birlikte Vulnerable VM çözümlerini yayımlayarak bu alana ilgi duyan kişilerin farklı yöntemler öğrenmelerine katkı sağlamaya devam etmektedir.